Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Mikulov – Na zahraniční dovolenou vyjela bez starosti, ale ještě dříve, než překročila hranice naší republiky, zažila nepříjemný okamžik.

 Tak nějak by se dala vystihnout situace, do které se dostala seniorka, když se vydala do Chorvatska. Během zastávky v Mikulově na parkovišti u benzinové čerpací stanice vystoupili cestující z autobusu a právě této chvíle využila zlodějka. Vnikla dovnitř a odcizila ze sedadla kabelku, kde měla důchodkyně uložené nejen doklady, ale také finance. Po krádeži se pachatelka vytratila.

Podle získaných poznatků nasedla do vozidla, ve kterém na ni čekali její společníci. Následně celá skupinka odjela osobním autem neznámo kam. Okradená žena během chvíle přišla o všechny finance, které měla uspořené na dovolenou. Celková škoda se dostala na téměř 11 tisíc korun. Případem se nyní zabývají kriminalisté.

 Jak jde vidět z popsané události, pachatelé využívají každé chvíle, aby se obohatili o vše, co jim nepatří. Upozorňujeme cestující, kteří se na cesty vydávají hromadnými dopravními prostředky, aby byli na své věci opatrní a v době, kdy se vzdalují ze svého sedadla, nenechávali cennosti a hlavně finance bez dozoru.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 3. srpna 2015

 Zdroj: www. policie.cz