Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

O projektu

Projekt Valašské Meziříčí — prevence trestné činnosti páchané na seniorech

Realizátorem projektu je Město Valašské Meziříčí. Tento projekt finančně podpořilo Ministerstvo vnitra. Cílem projektu je snižování míry a závažnosti trestné činnosti páchané na zranitelné skupině obyvatel – seniorech.

Kromě zajištění provozu internetových stránek www.neotvirejte.cz bude v rámci projektu seniorům z Valašského Meziříčí na podzim nabídnuta účast na kurzech sebeobrany a nácviku bezpečného chování, proběhnou besedy s právníkem SOS MaS, z. s. na téma předváděcí akce a podomní prodej s cílem rozšířit právní povědomí seniorů o nezákonných praktikách prodejců. Senioři mohou v rámci právní poradny řešit své aktuální případy a mohou se těšit také na vědomostní soutěž, jejíž vítěz získá cenu ve formě společenské hry „Konečně doma“, která hravou formou upozorňuje na rizika předváděcích akcí. V kině ve Valašském Meziříčí proběhne bezplatné promítání filmu Šmejdi. Bližší informace o konaných akcích (termíny, místa konání a pozvánky) naleznete zde či v našem kalendáři akcí.

Pro zájemce bude k dispozici samolepka Zákaz podomního prodeje, kterou si občané města mohou vylepit na vchodové dveře domu či schránky, a která upozorní případné prodejce na porušování obecní vyhlášky.