Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

BEZPEČNÝ PRŮVODCE DŽUNGLÍ ZLOČINU

Telefonické varování seniorů před podvodníky 

Bezpečný průvodce džunglí zločinu je pořad Českého rozhlasu Ostrava, na kterém od loňského roku spolupracují policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Také v letošním roce Vám budou moravskoslezští policisté spolu s rozhlasovým moderátorem Arturem Kubicou připravovat preventivní rady, jak se nestát obětí trestného činu.mjr. Mgr. Petr Směták

Pořad je vysílán od dubna loňského roku pravidelně každý pátek v 15:10 hodin a v repríze každý čtvrtek v 18:45 hodin v rádiu Českého rozhlasu Ostrava.

Záznamy případů je možné poslechnout i zpětně na internetových stránkách rozhlasu zde: https://ostrava.rozhlas.cz/bezpecny-pruvodce-dzungli-zlocinu-8462526/o-poradu .

Aktuálně Vám přinášíme informaci o zavedení aktivní osvěty prostřednictvím telefonického varování před podvodníky, kteří chtějí seniory okrást o jejich úspory.

Starším občanům s pevnými telefonními linkami je telefonováno hlasovým robotem, který upozorňuje na legendu podvodníků pod názvem „vnuk“. Samotný vzkaz seniorům zní takto:

„Dobrý den, varování Policie České republiky. Věnujte, prosím, pozornost tomuto oznámení. Pokud se Vás bude někdo snažit přesvědčit, že je Váš příbuzný nebo že Vašeho příbuzného zastupuje jako doktor či notář a bude od Vás chtít poslat peníze na účet nebo si je bude chtít u Vás sám vyzvednout, vždy si tuto informaci ověřte a v případě podezření kontaktujte, prosím, Policii České republiky, a to na telefonním čísle 158. Děkujeme. Policie České republiky.“

Více informací k obelhávání seniorů si můžete poslechnout zde, po kliknutí na odkaz:

Zdroj: policie.cz