Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Křížovky pro spotřebitele 2019

Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s. připravilo pro spotřebitele i v roce 2019 vzdělávací křížovky.

 

DŮSTOJNĚ BYDLÍM, ŽIJU!

Brožura Důstojně bydlím, žiju! ve formátu PDF ke stažení zde…..

Publikace Bydlím tedy žiju! 2019

V rámci projektu podpořeného Ministerstvem práce a sociálních věcí (Dotační titul: Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností) a s podporou krajů Moravskoslezského a Olomouckého jsme také v roce 2019 vydali brožuru s názvem Důstojně bydlím žiju!, tentokrát obohacenou o seniory oblíbené křížovky. Brožura je tak nejen poučná, ale zároveň je pojata zábavnou formou.

Tato brožura je revidovanou verzí našich úspěšných brožurek, které jsme vydali v letech 2017 a 2018 a zahrnuje nejen problematiku bydlení v různých souvislostech (vlastní bydlení, nájemní bydlení, převody nemovitostí, náklady na bydlení, výměnek, dědické právo…), ale také rozšířenou část věnovanou bezpečí seniorů, která zahrnuje problematiku nekalých praktik a manipulačních technik.

Jak je výše uvedeno zahrnuli jsme také oblíbenou složku – vzdělávací křížovky, kdy se v textu skrývá tajenka, kterou je potřeba vyluštit z křížovek, které jsou součástí této brožurky.

 

 

KŘÍŽOVKY PRO SPOTŘEBITELE III.

KŘÍŽOVKY PRO SPOTŘEBITELE III. ke stažení ZDE

 

 

Nová brožura s křížovkami se snaží spotřebitelům přiblížit aktuální témata, jako jsou nákupy použitého zboží, nákupy ojetých automobilů, podrobně rozebírá téma smlouvy o dílo nebo uzavírání smluv na dálku i nevyžádané zásilky. Křížovky, které jsou součástí každého tématu, a které mají čtení této brožurky zpestřit a zatraktivnit, nejsou samoúčelné. Čtenáři totiž po jejich vyluštění naleznou v tajenkách důležité informace.

Vydání brožury s křížovkami podpořilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Brožurka je neprodejná a je primárně určena pro účastníky vzdělávacích akcí SOS MaS, z.s., jako poděkování za účast.

Přejeme Vám příjemné čtení a snad i poučení spojené s příjemnou zábavou.

Redakce SOS MaS, z. s