Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

 Z účtu mu je vybrali cizí muži…..

Kriminalisté z Otrokovic obvinili sedmačtyřicetiletého recidivistu momentálně žijícího v Otrokovicích z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se dopustil zčásti ve spolupachatelství s prozatím neznámým mužem. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Policisté z Otrokovic přijali koncem prosince loňského roku oznámení od pětatřicetileté ženy ze Zlína o krádeži osmdesáti tisíc korun z platební karty jejího zesnulého otce. Její otec pár dní předtím upadl před domem v Otrokovicích, kde bydlí, záchranáři ho odvezli do nemocnice. Po devíti dnech strávených v nemocnici zemřel. Jeho dcera nenašla v osobních věcech otce platební kartu, šla proto do bankovního ústavu v úmyslu ji zablokovat. V bance jí sdělili, že z otcova účtu v uplynulých devíti dnech, kdy byl v nemocnici, někdo vybral osmdesát tisíc korun.

Policistům začala nelehká práce. Výpisy z bank prokázaly, že se někdo za devět dnů celkem 24krát pokusil o výběr finančních prostředků z bankomatů různých bankovních institucí v Otrokovicích. Podařilo se mu to v osmi případech, další pokusy o výběr byly zablokovány. Z některých kamerových záznamů bylo policistům jasné, kdo je zlodějem. Když si sedmačtyřicetiletého, jim dobře známého, muže předvolali, přiznal se k výběrům s tím, že ho oslovil neznámý muž s prosbou o výběr finančních prostředků z platební karty. Za každou vybranou částku v rozmezí od 4 do 15 tisíc korun mu dal 2 tisíce.

Policisty tak i přes sdělení obvinění jednomu pachateli čeká další prověřování a zjišťování, kdo je zlodějem platební karty nyní již zesnulého muže.

Varování : Senior měl na své platební kartě uveden PIN kód, čímž zlodějům své okradení velmi usnadnil!!!!!!

 

Zdroj:www.policie.cz