Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

VYUŽIL DŮVĚŘIVOSTI MUŽE

Zapamatoval si přihlašovací údaje.

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání tří mužů ve věku 20, 24 a 20 let, které obvinili ze spáchání přečinu Podvod ve formě spolupachatelství.

Podvodného jednání se měli dopustit tito tři muži koncem února 2019 v Karlových Varech. Po předchozí vzájemné domluvě využili důvěřivosti poškozeného 20letého muže, který toho dne před jedním z obviněných mužů sjednával zřízení internetového bankovnictví. Přihlašovací údaje k účtu si jeden z obviněných mužů měl zapamatovat a následně se měl díky poskytnutým mobilním datům od 24letého spolupachatele k účtu přihlásit. Vzápětí měl zadat příkaz k převodu finanční hotovosti. Autorizoval jej zadáním správného potvrzujícího kódu, který poskytl nevědomky sám poškozený. Jeden z obviněných mužů měl svou platební kartu s převedenými penězi poškozeného předat svému spolupachateli. Ten z bankomatu provedl výběr převedených necelých 50 000Kč, které si měli následně rozdělit.

Všem mužům hrozí za podvodné jednání v případě prokázání viny až dvouletý trest odnětí svobody.

Upozornění:
Z bezpečnostních důvodů, zejména s ohledem na prevenci případného zneužití, doporučujeme zřizovat či spravovat svůj účet a internetové bankovnictví ze svého mobilního zařízení či počítače, a to v soukromí. Nesdělujte v žádném případě PIN kód jiné osobě a nemějte jej napsaný u kreditní karty v peněžence.

Zdroj: policie.cz