Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Bruntál – důvěřivá paní přišla o sto tisíc korun

Ochoty a důvěřivosti seniorky využili pachatelé, kteří paní okradli o celoživotní úspory. Důvěřivá žena přišla o 100 tisíc korun. Bezohlednost, jakou tito pachatelé okrádají seniory, kteří patří mezi rizikovou skupinu obyvatel, jelikož jsou mnohdy velmi důvěřiví a osamělí, je zarážející.

Bohužel na svou důvěřivost a ochotu pomoci doplatila v minulém týdnu i 88letá seniorka z Bruntálu. Prozatím neznámý pachatel jí telefonicky kontaktoval, vydával se za vnuka a požadoval po ní půjčení finanční hotovosti ve výši 100 tisíc korun na koupi bytu. Poškozené uvedl, že za chvíli si pro peníze přijde jeho dobrá kamarádka. Tak se i stalo a poškozená předala neznámé ženě 100 tisíc korun.

Popis pachatelky: mladá žena, štíhlé postavy, kolem 168 cm vysoké postavy, kulatého opáleného obličeje od slunce, na hlavě měla nasazenu kšiltovku.

Opět nabádáme starší osoby, aby nebyli důvěřiví. Na telefonické hovory, kdy se volající vydává za jejich rodinného příslušníka a žádá o rychlou půjčku na výhodnou koupi auta, bytu či jiných věcí, nejlépe nereagovali. Pokud již chtějí peníze půjčit, tak ještě před předáním hotovosti zcela jim neznámé osobě, si informace zpětně ověří u svých rodinných příslušníků.

Pokud již se setkají s takovým jednáním, ať kontaktují ihned policisty.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

Zdroj:www.policie.cz