Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

 

ČESKÝ TĚŠÍN

Opět se na město Český Těšín obracejí občané se stížnostmi na podomní prodejce. Např. v úterý se nechali manželé starší 80 let přemluvit k podepsání plné moci na uzavírání nových smluv na odběr elektřiny a plynu. Navíc jim prodejci odnesli původní smlouvy a opsali si všechny údaje z občanských průkazů.

Protože podomním prodejcům často nechybí psychologický výcvik, zdaleka ne všechny nabídky jsou poctivé a odstoupení od takové smlouvy je mnohdy citelně sankcionováno, varujte své rodiče, prarodiče, aby podomní prodejce nepřijímali sami doma, bez Vás nic nepodepisovali a raději ihned volali městskou policii:

Tel:553035904(24hod.denně)
Tísňová linka: 156 (z pevné linky 24h. denně)
Mobil: 602 449 804 (24 hod. denně)

Často stačí obchodníkům oznámit, že si je prověříte telefonátem na dispečink městské policie, to platí u všech, kdo vám zazvoní u dveří s jakoukoliv nabídkou nebo tvrzením.

Samozřejmě si nikoho cizího nepouštějte do bytu! Pokud provádí Teplo Těšín odpisy, kominíci kontrolu spalinových cest atd., jsou o tom obyvatelé domu dlouho dopředu informování prostřednictvím oznámení.

Podomní nebo pochůzkový prodej je ve městě zakázán a pokud se těmto prodejcům oplatí jej porušovat a riskovat pokutu, zajisté z něj mají zajímavý zisk.

 

Zdroj: www.regiony24.cz