Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

BŘECLAVSKO: Další seniorka uvěřila lákavé nabídce. 

Velké Bílovice – Policisté na Břeclavsku šetří další případ podvodného jednání. Ještě před vánočními svátky se o nemilou návštěvu postarala podvodnice, která před rodinným domkem v obci Velké Bílovice oslovila 83letou ženu. Nejdříve seniorce sdělila, že přichází s výhrou – ovšem s výhrou, za kterou se musí zaplatit. Důchodkyně si zašla do domu pro peníze, a to byla ta největší chyba. Podvodnice jí mezitím přinesla pět souprav s polštářem a přikrývkou. Pohotově si za ně vzala finance, které před ní důchodkyně vyskládala z obálky. Jednalo se celkem o 19 tisíc korun.

Oznámení o podezření z podvodu nakonec skončilo na policii. Kolegové se případem zabývají a během prověřování zjistili, že jedna ložní souprava se cenově pohybuje okolo 400 korun. Je tedy zřejmé, že seniorka naletěla podvodnici.

Chtěli bychom znovu apelovat na to, aby byli lidé obezřetní a nevpouštěli si do svých obydlí cizí „návštěvníky“. Nepoctivci využívají důvěřivosti především starších osob, kterým po takové nečekané návštěvě zůstanou pouze oči pro pláč.

Zdroj: www.policie.cz