Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

 Další z řady podvodů na starých lidech zaznamenali policisté v Rožnově pod Radhoštěm. Prozatím neznámý darebák připravil o veškeré úspory pětaosmdesátiletého místního muže. Nešťastný Rožnovan přišel o šedesát tisíc korun.

Podvodník seniora oslovil ve čtvrtek kolem půl druhé odpoledne kousek od jeho domu na sídlišti 1. máje.

„Ptal se, zda jej může doprovodit domů, že s ním má vyřešit tisícikorunový přeplatek za elektřinu,“ přiblížil lest neznámého vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Důvěřivý Rožnovan pozval podvodníka do bytu, aby vše v klidu vyřešili. V kuchyni neznámý vytáhl oblíbený trik, že potřebuje rozměnit dvoutisícovou bankovku.

„Rožnovan odešel do sousedního pokoje, vzal tisícikorunu ze svých úspor a vrátil se do kuchyně. Když ale na neznámém muži chtěl potvrzení nebo alespoň nějaký průkaz, neznámý mu sdělil, že pro věci musí do auta,“ řekl Vladislav Malcharczik.

Své peníze si muži ponechali a rozloučili se. Neznámý už se ale do bytu zpět nevrátil. Starý pán poté také opustil byt a až večer po návratu zjistil, že mu v obývacím pokoji chybí veškeré úspory – více než šedesát tisíc korun.

Neznámého podvodníka popsal jako muže ve věku okolo pětatřiceti let, asi 170 centimetrů vysoké, atletické postavy.

„Měl spíše kratší, tmavé vlasy, byl bez vousů a brýlí. Mluvil česky bez přízvuku. Na sobě měl světlou košili s logem zvířete,“ doplnil popis policejní mluvčí.

Zdroj: Valašský deník.cz