Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

KLADENSKO – Podvodník vylákal od seniorky peníze.

V minulých dnech zahájila vyšetřovatelka kriminální policie trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže z Kladenska pro přečin podvodu, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Tento podvodník v říjnu loňského roku od osmašedesátileté ženy z obce Buštěhrad, po předchozí domluvě, převzal finanční hotovost ve výši sedmdesát tisíc korun, určenou jakou zálohu na nákup materiálů na sjednanou opravu střechy rodinného domu, nicméně tyto finanční prostředky nepoužil na nákup stavebního materiálu. Od konce října 2015 poškozené ženě nezvedá mobilní telefon, je nedostupný v místě svého bydliště a nereaguje na seniorčiny výzvy na vrácení peněz, ani neprovedl výše zmíněnou opravu střechy rodinného domu. Svým jednáním uvedl poškozenou v omyl a způsobil na cizím majetku větší škodu.

Policie ČR opětovně varuje nejen seniory, aby svěřovali své finanční prostředky jen prověřeným firmám, které mají dobré reference, či opravdu důvěryhodným osobám. Pod výhodnou nabídkou na provedení práce se leckdy může skrývat podvodník, který se snaží vylákat od občanů peníze a slibovanou práci již od počátku nehodlá provést.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí

Zdroj:www.policie.cz