Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

 

Včera v odpoledních hodinách byla ve Slatiňanech na zahradě domu oslovená čtyřiaosmdesátiletá žena neznámou paní, která věrohodně seniorce oznámila, že jí nese přeplatek peněz za vodu.

Této báchorce bohužel seniorka uvěřila a ženu vpustila dál do domu. Vchodové dveře nezamkla a snažila se mít tuto ženu po celou dobu „návštěvy“ pod kontrolou. To se starší paní sice dařilo, ale podvodnice nebyla sama. Druhá osoba, které si seniorka vůbec nevšimla, měla volný pohyb po domě. Když podvodnice chtěla vrátit na pětitisícovou bankovku, seniorka odpověděla, že má pouze 500 korun a když prý chvilku počká, vrátí se syn a ten peníze bude mít. Jaká byla reakce?

Podvodnice řekla, že spěchá a odešla. Syn doma nic nezjistil. Na vše přišla až dcera seniorky. Ta po návratu domů zjistila, že jí chybí šperky a finanční hotovost. To vše se škodou jednadvaceti tisíc korun.

Kolegové případ šetří s podezřením ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Zde pachateli či pachatelům hrozí až tříleté odnětí svobody.

Zdroj:www.policie.cz