Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

ZLÍNSKO: Okradli devadesátiletého muže o 65 tisíc.  

V pátek odpoledne oznámil devadesátiletý muž ze Zlína na zdejší obvodní oddělení policie, že jej dva muži okradli o pětašedesát tisíc korun, když se vracel domů s obědem.

Policisté zjistili, že senior chodí každý den do blízké jídelny pro oběd. Když se ten den vracel domů, zastavili u něj dva muži ve tmavém autě a chtěli vědět, kudy se jede do Luhačovic. Muž s nimi usedl do auta, že jim cestu ukáže a řidič mu nabídl, že ho odveze domů. Po cestě mu začal nabízet různé zboží a domluvili se, že si od nich starý muž koupí za tisíc korun dalekohled. Zastavili u jeho domu a senior si šel domů pro peníze. Přestože zakázal mužům, aby s ním šli dovnitř, ve chvíli, kdy si nahoře v ložnici bral blok, v němž měl uloženu větší finanční hotovost, objevil se řidič auta za jeho zády. Jakmile spatřil, že starší muž má u sebe více peněz, chtěl po něm místo tisícovky pět tisíc korun. Ty mu senior odmítl dát a namířil na vyděrače dětskou plastovou pistolku se slovy: „Vás už nebaví život?“ V tu chvíli mu slovensky hovořící asi padesátiletý muž vytrhl z ruky papír, v němž měl uloženy bankovky a utekl z domu. Okradený muž potom spočítáním zbylých bankovek zjistil, že ho zloděj připravil o 65 tisíc korun.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy porušování domovní svobody a krádež s pětiletou trestní sazbou.

8. září 2015, nprap. Monika Kozumplíková

Zdroj: www.policie.cz