Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

SENIOŘI, DEJTE SI POZOR NA PODVODNÍKY

Evidujeme další dva případy pokusu o podvod. 

Během dneška jsme přijali hned dvě oznámení o okradení a pokusu o okradení seniorů podvodníky, dvaadevadesátiletý muž přišel o osmdesát tisíc korun.

Ve Zlíně v místní části Prštné zavolal dnes po poledni cizí muž na dvaadevadesátiletou seniorku, která pracovala na zahrádce, že jde zkontrolovat stav elektroměru. Když ho dovedla k domu, poslal ji pro doklady a hned šel za ní dovnitř do domu. Ve vstupu dovnitř mu žena zamezila a řekla mu, ať to řeší s její dcerou, která je majitelkou nemovitosti. Díky její duchapřítomnosti se jí nic neztratilo.

Ve druhém případě muž v Halenkovicích poblíž Napajedel přišel o osmdesát tisíc korun, které měl ve skříni. Neznámý muž vešel do domu otevřenými dveřmi, odcizil z ložnice peníze a poté šel do kuchyně, kde požádal sedícího seniora o kontakt na jeho syna. Senior předal muži kontakt a muž odešel. Že chybí jeho otci peníze, zjistil syn až dnes, k odcizení mělo dojít v pondělí dopoledne.

UPOZORNĚNÍ:

  • Upozorňujeme všechny seniory, aby byli obezřetní a zamezili cizím lidem vstupu do jejich obydlí!
  • Podvodníci používají různé druhy legend a záminek, pod kterými se chtějí dostat do domu.
  • Obecně platí, že pokud člověka neznáte, nedovolte mu vstoupit do svého domu.
  • Nejbližší rodinné příslušníky žádáme, aby svým rodičům či prarodičům vysvětlili, že není nutné mít doma větší obnos peněz, plně postačí peníze pro běžnou spotřebu.

Zdroj: policie.cz