Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Ve středu 2. 1. 2019 v 10:45 hodin v obci Dívčí Hrad zazvonil prozatím neznámý pachatel na nemovitost místního seniora s nabídkou zboží. Pod legendou, že nakoupil věci v Německu, celníci jej nechtějí pustit přes hranice do Polska, kde zůstali jeho rodinní příslušníci, začal zboží vynášet v krabicích z vozidla a skládat seniorovi do chodby rodinného domu. Přitom měl pachatel požadovat částku 10 tisíc korun. Poškozený s tím nesouhlasil a pachatel měl částku snížit nejprve na 7 tisíc a poté na 5 tisíc korun. Senior nakonec pro peníze odešel do pokoje, kam jej pachatel následovat. Při vytažení bankovek v hodnotě 6 tisíc korun měl pachatel peníze poškozenému vytrhnout z ruky a odejít. Při svém odchodu měl chtít ještě tisíc korun s tím, že donese další zboží. Následně měl však poškozený vidět vozidlo pachatele (bílou dodávku nezjištěného typu) odjíždět a dále zjistil, že z chodby domu pachatel odnesl také většinu krabic se zbožím. Způsobená škoda činí 6 tisíc korun.

Popis pachatele: muž ve věku kolem 50 let, tmavší pleti, delších černých vlasů česaných na bok, tmavšího strniště, vysoký 180 až 185 cm. Oblečeny měl tmavé kalhoty, tmavou bundu či sako do pasu. Hovořil polsko-německy.

Albrechtičtí policisté, kteří případ prověřují, pracují také s možností, že pachatel mohl oslovit i další osoby pod stejnou legendou, proto žádají případné další poškozené či svědky, kteří by mohli poskytnout informace důležité pro objasnění události, aby je kontaktovali na obvodním oddělení ve Městě Albrechticích či na tel. čísle 974 731 771.

 

Zdroj: www.policie.cz