Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Varujeme občany, aby byli ostražití a nesjednávali si po telefonu návštěvy s neznámými firmami.
 V pátek nás upozornil jeden z občanů na zřejmě novou fintu dealerů energetických firem. Telefonicky mu volala paní, která se představila jako zástupkyně Sdružení odběrných míst, které provádí kontrolu vyúčtování cen. Podle jejího tvrzení od ledna měli dodavatelé snížit ceny a oni to kontrolují, proto potřebují vidět faktury za el. energii a plyn. Po telefonu domlouvá osobní návštěvu.

Žádné takové sdružení jsme na internetu nenašli, ovšem objevili jsme stránku, která na tyto praktiky upozorňuje – https://www.vyhledatcislo.cz/cislo/735173094 – z komentářů je zřejmé, že jde o další pokus neseriózních prodejců energií získat nové zákazníky.

Varujeme občany před podobnými praktikami a především před souhlasem s osobní schůzkou u vás doma, kde byste zástupcům firmy ukazovali svoje smlouvy nebo faktury. Riskujete, že se upíšete jinému dodavateli, mnohdy za horších podmínek, aniž o tom budete vědět, tito dealeři mají vymyšlenu řadu fint, jak získat váš podpis, aniž byste věděli, co podepisujete. Navíc pokud dáte souhlas s návštěvou doma, nemůžeme již ani my jako úřad městyse, ani Policie ČR, uplatnit proti nim obecně závaznou vyhlášku, zakazující podomní obchod, protože přišli na pozvání.

Pokud jste již ke schůzce dali souhlas, buďte maximálně opatrní, nepředkládejte žádné smlouvy ani faktury a nic nepodepisujte. Pokud vám budou teprve volat, odmítněte schůzku a nenechte se zastrašit případnými výhrůžkami, sdělte volajícímu, že budete informovat Policii ČR.

 Zdroj:www.okrisky.cz