Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Kdo by si nechtěl v penzi přivydělat? A s pomocí internetu to vypadá, že se dá nějaká dobrá práce sehnat velmi snadno. Pozor si však dejte na podvodné inzeráty na internetu, kdy se většinou za inzeráty práce z domu skrývá podvod.

Inzeráty práce z domu vypadají lákavě, ale…

Není všechno zlato, co se třpytí. Za dobře napsaným inzerátem, kde vám slibují tisícové výdělky, se ukrývá dobře vymyšlená strategie firmy, která má z lidí vylákat peníze a motivovat je k tomu, aby do jejich řád lákaly další zájemce. Že je takových inzerátů na internetu nespočet, si můžete sami ověřit. Všechny vypadají lákavě, ale hlavně, ten záměr a cíl je vždy totožný.

Inzerát – plnění obálek

Velmi často se na různých serverech, nabízejících práci a brigády, objevuje inzerát na plnění obálek. Řeknete si super práce, snadná, za den si vyděláte parádní peníze. Bližším zkoumáním se ale dopátráte toho, že k nějakým dobrým výdělkům máte hodně dlouhou cestu. Zajímá vás, co se za tímto inzerátem ukrývá?

Buď narazíte na inzerát někoho, kdo již v tomto systému funguje a láká lidi do svých řad nebo najdete přímo inzerát dané firmy, kde se nejdříve musíte zaregistrovat a následně obdržíte startovací balíček s vratnou platbou v hodnotě 980 Kč! Jeho obsahem nebude nic jiného než podklady k tomu, abyste k této činnosti lákaly další zájemce. Jakou formou je čistě na vás, použít máte buď tištěná média, internet, apod. Na konci inzerátu máte uvést, že pokud chce dotyčný více informací, má vám na vaší adresu poslat nadepsanou a ofrankovanou obálku. Podivná práce, že ano? Máte možnost od ní odstoupit, protože v balíčku je i smlouva, kterou jednoduše nepodepíšete. Říkáte si, že se až tak nic nestalo a budete požadovat vratnou zálohu zpět? V tom případě tvrdě narazíte. Pokud jste si totiž nepřečetli obchodní podmínky, které jsou jak jinak než psány malým písmem ve formuláři pro registraci, najdete v nich větu, která zní: Při písemném odstoupení od spolupráce a řádném vrácení kompletní sady spolupracovníkem, do 14-ti dnů od přijetí a před podpisem smlouvy, je účtován stornopoplatek ve výši 280,- Kč. Uplynutím této lhůty zaniká nárok na vrácení platby. Hezký podvod, nemyslíte?

Jak se vyhnout podvodným brigádám na internetu

  1. Danou firmu si dobře prověřte
  2. Poptejte se na ní na internetu, v různých diskuzích, apod.
  3. Zjistěte si vše o daném inzerátu, zda již někdo takto pracuje, apod.
  4. Ujistěte se, že vaší prací nikoho nepoškodíte
  5. Důkladně si prostudujte obchodní podmínky
  6. Nepodepisujte nic, čím si nejste jistí
  7. Hledejte si práci nebo brigádu na kvalitních webech, např. www.prace-brigady.cz nebo www.dobraprace.cz.

Zdroj:www.nastarakolena.cz