Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

PARDUBICE – Žena, která hledala slušný nájem bytu v centru města Pardubic, doplatila na svou důvěřivost a přišla o nemalou finanční částku.

Na internetu nalezla fotografie bytu 2+1 za částku 5000 korun měsíčně. Byt byl v ulici Hronovická, tedy téměř v centru města, vypadal velice slušně, proto na inzerát mladá žena ihned zareagovala. Bohužel netušila, že už nejedná s realitním makléřem ale někým, kdo se zprostředkováním nájmu nemá nic společného a že byt už má své nové „majitele“. Paní se spojila s osobou nabízející nájem tohoto bytu telefonicky a měla padnout nabídka, že pokud má zájem, musí uhradit co nejdříve dva nájmy, tedy 10.000 korun plus 15.000 jako vratnou kauci. Jelikož nechtěla, aby ji tak lákavý a výhodný pronájem utekl, vše zaplatila, aniž by byt osobně viděla a od té doby se jí už zprostředkovatel nájmu nehlásí. V tuto chvíli nemá ani nájemní byt, ani 25.000 korun.

Případem se zabývají kolegové z obvodního oddělení Pardubice 1 pro podezření z trestného činu podvodu, za což pachateli hrozí až dvouleté vězení.

Co radíme při sjednání podobných smluv před odesláním jakékoliv finanční částky? Určitě je důležité se s „pronajímatelem“ sejít osobně, stejně tak je důležité byt vidět osobně a nespokojit se pouze s fotografií. Může se stát, že nabídka již má svého nového vlastníka, fotografie na internetu zůstane v inzerci dál a toho může využít naprosto jiný člověk, který se tak díky důvěře zájemce o byt dostane do podobné situace, jako 33letá žena, které nyní 25.000 chybí.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí

Zdroj:www.policie.cz