Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu dopadli muže, který okrádal seniory. Nejstaršímu poškozenému bylo osmaosmdesát let.

Od začátku března se začaly v teritoriu čtvrtého policejního obvodu množit případy okradených seniorů. Způsob provedení byl vždy podobný. Senior si šel na poštu vyzvednout důchod v řádu tisícikorun a tam na něj již čekal podezřelý. Ten si na poště svou oběť vytipoval a pak ji sledoval do místa bydliště, kde ji okradl. Senioři měli peníze většinou uložené v taškách, odkud jim je podezřelý odcizil.

Kriminalisté z šestého oddělení obecné kriminality zmiňovaného obvodu disponovali popisem podezřelého muže a rozhodli se sledovat všechny pošty v Praze 10. Po několika dnech byli úspěšní, hledaného muže u jedné z pošt poznali, když si pravděpodobně vyhlížel svou další oběť a zadrželi ho.

Sedmapadesátiletý cizinec skončil na služebně kriminalistů, kde si vyslechl obvinění z trestného činu krádež, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby. V policejních evidencích také zjistili, že je na muže vydán Evropský zatýkací rozkaz pro obdobnou trestnou činnost v Itálii.

 

Zdroj:www. policie.cz