Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

PODVODNÉ VYLÁKÁNÍ PENĚZ PŘES INTERNET 

Internetový „přítel“ vylákal z ženy pod příslibem lásky a postavení domu peníze na stavební materiál.

Policisté obvodního oddělení Sezimovo Ústí přijali oznámení na neznámého pachatele, který měl na třiašedesátileté ženě z Táborska spáchat podvod prostřednictvím sociální sítě Facebook.

V jarních měsících letošního roku se žena, která toužila po lásce, vztahu a porozumnění, seznámila cestou Facebooku s neznámým mužem, vystupujícím pod jménem Donald L Rae, který měl žít v Glasgou ve Velké Británii. Mezi těmito osobami  probíhala po dobu několika měsíců čilá komunikace,  při které muž  ženě sliboval lásku, vztah, společný život v Čechách, možná i manželství, ale hlavně postavení krásného domu. Svěřil se ženě s velkými potížemi s lodí, kterou má zakotvenou kdesi v Turecku a potřebuje peníze, aby jí mohl dostat zpět. Při slibu, že ženě postaví krásný dům, však požadoval i peníze na zálohy na stavební materiál a podobně. Žena, která uvěřila, že jí neznámý muž skutečně miluje, a že splní všechny sliby, které jí dal, internetovému příteli vyhověla a ve čtyřech splátkách  poslala eura na turecký bankovní účet.

Internetový podvodník svým protiprávním jednáním vylákal od důvěřivé ženy částku přesahující 480 tisíc.

Policisté opět a neustále varují všechny občany, aby byli obezřetní nejen při nákupech zboží přes internet, ale i při seznamování a především nebyli důvěřiví a nikdy neposílali žádné finanční obnosy na neověřené adresy a neznámým lidem.

O tom, že toto není ojedinělý případ, se můžete přesvědčit v několika článcích, které jsme v nedaleké minulosti zveřejnili.https://www.policie.cz/clanek/laska-pres-internet-muze-vyjit-pekne-draze.aspx

Zdroj: policie.cz