Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

KROMĚŘÍŽSKO: Podvodem získala téměř milion korun.

V předešlých dnech obvinili kroměřížští kriminalisté třiatřicetiletou ženu z Děčínska z trestného činu podvod. Obviněná pod různými legendami vylákala z pětašedesátiletého muže z Kroměřížska a z manželského páru z Plzně bezmála milion korun.

Podvodnice se s mužem z Kroměřížska seznámila už před pěti lety v Plzni. Od té doby spolu komunikovali pouze telefonicky. V kontaktu však byli každodenně. Žena muži namluvila, že je v těžké životní situaci, nemá žádné peníze a musí se starat o nemocného syna. Navíc prý splácí velké dluhy po bývalém manželovi. Tvrdila mu, že žije v bídě a potřebuje půjčit peníze, které mu samozřejmě vrátí. Přitom dobře věděla, že nebude v jejích možnostech obnos vrátit, protože je dlouhodobě nezaměstnaná a je proti ní vedeno exekuční řízení. Navíc ho lživě ubezpečovala tím, že jí sociální úřad vyplatí téměř milion a půl korun. Od května loňského roku doposud tak z důvěřivého muže postupně vylákala více jak sedm set tisíc korun. On sám se přitom kvůli ní zadlužil.

Obdobným způsobem vylákala více jak dvě stě padesát tisíc korun také z manželů z Plzně. Také jim peníze doposud nevrátila.

Nyní jí za tuto trestnou činnost může hrozit až pětileté vězení.

Doporučujeme:

– Nepůjčujte peníze cizím lidem. Případné zapůjčení finančních prostředků raději konzultujte s rodinnými příslušníky nebo s někým blízkým.

– Buďte obezřetní, nedůvěřujte každému, kdo Vás požádá o pomoc.

– V případě, že jste se stali obětí podvodníka, obraťte se co nejdříve na policii. Nestyďte se za to, že jste nechali oklamat.

6. června 2017, por. Mgr. Simona Kyšnerová

Zdroj:www.policie.cz