Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

PODVOD NA INZERTNÍM PORTÁLU

Lákavá nabídka prodeje Playstation 4PRO za 6 200 korun zaujala koncem října 2019 na inzertním portálu 38letou ženu ze Strakonic. Žena zkontaktovala prodávajícího na uvedený e:mail a po vzájemné komunikaci poslala bankovním převodem požadovanou částku na účet prodávajícího. Do současné doby žádný Playstation 4PRO neobdržela a nebyla jí vrácena ani finanční částka.

Strakoničtí policisté upozorňují na podvodná jednání na prodejních portálech, která mají v poslední době vzestupnou tendenci. Nabídky zboží za výrazně nízké ceny jsou velmi lákavé, a u mnohých občanů vzbudí důvěru. Často se za nimi ale skrývají podvody. Lákavá nabídka, příjemná komunikace s prodejcem se mnohdy může zdát, že jde o seriózní obchod. Ale jen do doby, kdy zájemce převede finanční částku na uvedený bankovní účet. V ten okamžik končí veškerá komunikace a přichází velké zklamání. Již mnoho lidí se stalo terčem podvodného jednání.
Policisté radí všem občanům, co s oblibou nakupují přes internetové inzertní portály, aby byli velmi obezřetní, zvláště v předvánočním období. Než se každý rozhodne pro koupi zboží prostřednictvím internetového portálu, je dobré vyhledat časový úsek, po který je prodejce zaregistrován na příslušném inzertním portálu. V žádném případě předem neposílali za zboží finanční hotovost a na inzeráty, ve kterých chybí identifikační údaje, jako je například telefonní číslo, kdy kupující uvádí pouze kontakt e:mailovou adresu, raději vůbec nereagovali.

Zdroj: policie.cz