Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

PODVOD NA INTERNETU

Nemá dron ani své peníze.
Novobystřičtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli přečinu podvodu, který na internetovém portálu bazos.cz, vystupující pod nickem , nabízel k prodeji dron za částku 5 700 korun s poštovným ve výši 100 korun. Na inzerát zareagoval poškozený dne 25.července. Dron objednal a předem zaplatil požadovanou částku ve výši 5 800 korun ze svého účtu na účet neznámého pachatele. Po provedené platbě prodávající s kupujícím přestal zcela komunikovat. Do dnešního dne tak poškozený nemá požadovaný dron ani své peníze zpět.

Policie varuje : Občané nezasílejte peníze předem, ale až na základě dobírky při převzetí požadované zásilky! Svým obezřetným jednáním výrazně snížíte míru rizika a podvodníkům tak zmaříte jejich nekalé úmysly.
Podvody páchané prostřednictvím internetu mají vzestupnou tendenci, jejich zadokumentování je velmi složité, rovněž tak je nelehký úkol policie, aby pachatele této trestné činnosti vypátrala a v rámci úkonů trestního řízení i obstarala důkazní materiál, který jej z jeho páchaných skutků usvědčí.

Zdroj: policie.cz