Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Písek – Dvě ženy a jeden muž z domku seniora odcizili úspory.

Důchodce (1942) z obce na Písecku se stal včera odpoledne obětí skupinky zlodějů. Muž, který žije sám v rodinném domku, poklidně sledoval odpolední televizní program, když najednou zpozoroval přímo v domě cizí lidi. Šlo o dvě ženy a jednoho muže ve věku mezi 25 až 30 lety, tmavší pleti, kteří hovořili česky. Seniora nejenže zaskočili svou drzostí, ale také se ho neustále na něco ptali, vymysleli si báchorku, že hledají nějaké známé a jestli neví, kde bydlí a podobně. Důchodce jen nevěřícně sledoval, jak se mu dokonce probírají věcmi v bytě a než stačil cokoli udělat, zloději se zmocnili jeho úspor a byli pryč. Okradený bohužel neoznámil případ okamžitě, ale na policisty se obrátil až se zpožděním jeho příbuzný, kterému se svěřil.

Policisté společně s kriminalisty začali okamžitě po oznámení případ prošetřovat, hledáme také případné svědky, kteří si mohli včera odpoledne v obci Podolí I a okolí všimnout podezřelého vozidla, kterým zřejmě skupina zlodějů na místo přijela. Jde o modrou Škodu Felicii.

Obracíme se také na širokou veřejnost a především seniory, aby se snažili dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Zamykejte si branky u pozemků i vstupní dveře do bytů i domů a v případě, že se dostanete do podobných problémů, okamžitě kontaktuje policisty. Včasné oznámení je pro zdárné objasnění případu velmi důležité.

Zdroj:www.policie.cz