Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Varujeme nejen seniory z Opavy, aby byli více obezřetní na své věci a nenechávali je bez dozoru.

Pachatelé využívají nepozornosti poškozených osob a zcizují různé hodnotné věci, zde uvádíme dva nedávné případy, které hovoří za vše:

13. května kolem 9 hodiny ranní rovněž neznámý pachatel využil nepozornosti 78leté ženy z Opavy a z košíku jízdního kola jí odcizil volně odloženou tašku s finanční částkou na hotovosti ve výši 5 700 korun, s různými osobními doklady, se stravenkami, s mobilním telefonem a se svazkem klíčů, vše v hodnotě téměř 11 tisíc korun. Ke skutku došlo na přesně nezjištěném místě, a to při jízdě poškozené ženy na kole z ulice Palackého na ulici Těšínskou v Opavě.

Téhož dne po šestnácté hodině doposud neznámý pachatel spáchal obdobnou trestnou činnost v jednom z panelových domů na ulici Haškové v Opavě. Přečinů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se dopustil tím, že využil chvilkové nepozornosti 72leté ženy, která zanechala na chodbě domu volně odloženou kabelku, ze které jí odcizil peněženku s finanční částkou na hotovosti 10 tisíc korun, s různými osobními doklady a s platební kartou.

Zdroj: www. policie.cz