Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

 

V úterý krátce po jedenácté hodině dopoledne neznámá žena okradla seniora v Lukově o třicet dva tisíc korun. Muž zjistil, že mu chybí peníze, až následující den. Policisté po pachateli pátrají. Ženě hrozí za krádež a porušování domovní svobody trest odnětí svobody až na tři roky.

Senior si šel v úterý před jedenáctou hodinou dopoledne, stejně jako každý den, vyzvednout oběd. Když se vracel v jedenáct hodin domů, u branky se k němu připojila cizí žena, která mluvila o tom, že ví, že si muž spoří peníze na vlastní pohřeb a chtěla by mu přispět. Stále šla těsně vedle něj, až společně s mužem vstoupila do domu. Vešla s ním až do kuchyně. V tu chvíli si senior uvědomil, že má volně puštěného psa a odešel ho zabezpečit na zahradu. Když se vrátil, žena už byla na odchodu a tvrdila, že vlastně nic nepotřebuje. Senior šel za ní, ale žena byla rychlejší a z domu odešla.

Až následující den se senior svěřil rodinným příslušníkům s tím, že u něj byla cizí žena. Na jejich naléhání si zkontroloval, zda mu nic nechybí a zjistil, že mu ze stolu v kuchyni zmizela obálka, v níž bylo třicet dva tisíc korun.

 

Zdroj:www.policie.cz