Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

KLADENSKO – Šestašedesátiletá seniorka se stala obětí podvodu.

Policisté obvodního oddělení Zlonice vyšetřují případ úvěrového podvodu, který se stal před třemi lety v obci Kamenný Most. Na nacionále výše zmiňované seniorky sjednal neznámý pachatel smlouvu o spotřebitelském úvěru na částku 34.000,- Kč s požadovanou dobou splácení 13 měsíců, s měsíční splátkou ve výši 4.420,- Kč. Na splátkách byla z úvěru splacena částka 12.200,- Kč a následné finance již uhrazeny nebyly. Nyní úvěrová společnost požaduje po ženě vrácení peněz a zatím provedeným policejním šetřením se ukázalo, že důchodkyně nikdy žádnou smlouvu nesjednala ani nepodepsala.

Skutek je šetřen jako poškození cizích práv a úvěrový podvod a pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Opětovně varujeme nejen seniory, aby nesdělovali své osobní údaje cizím lidem. Nikdy nedávali z ruky, např. k ofocení svůj občanský průkaz, či jiný doklad totožnosti. Nepodvolovali se nátlaku ze strany rodinných příslušníků, natož cizích osob, k podpisu závažných dokumentů, nebo poskytnutí půjček.

nprap. Michaela Nováková

Zdroj:www.policie.cz