Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Pomalu začíná období vyúčtování služeb za předcházející rok. Toto období  je ideální příležitostí pro podvodníky! Jak může vypadat taková záminka ke vstupu do obydlí seniora, s úmyslem mu odcizit úspory? Možný scénář naznačuje nedávný případ z Karviné.

Ve středu 18. března 2015 se na policii v Karviné obrátila 81letá seniorka, kterou jeden z podvodníků přelstil. Dopoledne nepoctivec zazvonil u jejího bytu a pod záminkou vyplacení přeplatku na zdravotním pojištění byl „pozván“ do bytu. Uvnitř využil chvilkové nepozornosti a odcizil 21 000 Kč.

Důrazně upozorňujeme seniory, aby byli maximálně obezřetní. Nenechali se napálit a nestali se snadnou obětí, která mnohdy přijde o celoživotní úspory.

Por. Mgr. Zlatuše Viačková (skupina tisku a prevence Policie České republiky) varuje seniory před nepoctivci, kteří těží na jejich dobrosrdečnosti a důvěřivosti:

– nikoho cizího do bytu nepouštějte,

PAMATUJTE, že přeplatky jsou doručovány pouze poštovními složenkami nebo převody na bankovní účet,

PAMATUJTE, že žádná instituce (pojišťovna, dodavatelé elektřiny, plynu, vody) Vám peníze domů nepřinese.

Obracíme se i na příbuzné a blízké, promluvte si se svými nejstaršími členy rodiny a poučte je o pravidlech společností zajišťující různé služby. Děkujeme!

Zdroje: www.policie.cz