Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

NENECHTE SE NALÁKAT NA LEVNOU ELEKTRONIKU

Neposílejte peníze předem. 

Zlínští policisté prověřují v posledních týdnech několik oznámení o podvodech při prodeji zboží na sociálních sítích.

Jedná se zejména o prodej značkové elektroniky – mobilních telefonů, sluchátek nebo počítačových her, ale také luxusního oblečení, většinou za mnohem nižší cenu, než je obvyklé.

A jaký je postup? Zájemce si vyhlédne inzerát nabízející zboží, které by chtěl koupit. Prostřednictvím emailu, kontaktního formuláře nebo přímo v aplikaci kontaktuje prodávajícího a domluví se společně na uzavření obchodu. Prodávající vždy vyžaduje platbu za zboží předem na účet. Pokud kupující souhlasí a platbu předem pošle, prodávající se často stane nekontaktní, přestane odpovídat na emaily a nebere telefony.

Varujeme všechny zájemce o značkové zboží před podobným typem nákupů, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo přímo v aplikacích zaměřených na prodej použitého zboží. Měřítkem by měla být zejména cena výrobku, za kterou zboží prodávající nabízí. Pokud je podezřele nízká, je velká pravděpodobnost, že se jedná o podvod. 

Nikdy neposílejte peníze předem. Zboží si nechte zaslat na dobírku a balíček otevřete přímo na poště, kde ho můžete reklamovat

Zdroj: policie.cz