Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Havířovští kriminalisté varují seniory před podvodníkem, který se ve městě vydává za lékaře

V posledních dnech přijali policisté několik oznámení od seniorů. Podle získaných informací neznámý muž, který jezdí osobním automobilem černé barvy, oslovuje seniory a představuje se jako lékař.
V jednom případě oslovil ženu, které řekl, že je doktor z místní nemocnice a nabízel jí nový způsob léčby bolesti zad. Stará paní v dobré víře a naději, muže pozvala domů. Naštěstí ve chvíli, kdy neznámý muž byl již doma u paní, zatelefonovala ženina dcera. Muž neotálel a staré paní slíbil návštěvu následující den a odešel. Z bytu nic neodcizil a také 84letou důchodkyni už nekontaktoval.

V jiném případě byl scénář naprosto stejný. Neznámý muž v černé limuzíně oslovil dvaasedmdesáti letou ženu, že je lékař a že ženu zná a navrhl jí novou léčbu. Seniorka usedla s mužem do vozidla a ten jí přivezl k nemocnici. Během cesty muž stačil přesvědčit ženu, aby mu zapůjčila náramek, který měla na ruce, se slovy, že se mu líbí a přesně takový by chtěl koupit ve zlatnictví své manželce. O tom, že byla podvedená a náramek již asi neuvidí, seniorka pochopila, když zjistila, že žádný takový lékař v místní nemocnici neordinuje.

Neznámý muž je ve věku 30 až 40 let, je silnější postavy, má hnědé vlasy a hovoří česky.

Seniory vyzýváme k maximální obezřetnosti. Rozhodně nereagujte na různé nabídky pomoci od cizích lidí. Nepouštějte cizí osoby do svého bytu či domu a je rovněž nebezpečné usednou a nechat se svést neznámou osobou, v neznámém autě.

Zdroj: Policie ČR (por. Mgr. Zlatuše Viačková, tisková mluvčí PČR)