Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Hned dva případy, kdy se neznámý muž vydával za policistu, šetří kriminalisté ve Frýdku Místku. K prvnímu případu došlo letos v červnu. Neznámý pachatel využil nepozornosti a bezbrannosti šestaosmdesátileté ženy. Té z příručního nákupního košíku odcizil peněženku, ve které se kromě třech tisíc korun nacházela i platební karta. Se svým lupem pak odešel neznámo kam.

Po čase ženu telefonicky kontaktoval, představil se jako policista a požadoval informace k odcizené platební kartě. Takto nic netušící žena, naneštěstí sdělila podvodníkovi PIN karty. Ten neváhal a seniorce z jejího účtu pomocí bankomatu vybral patnáct tisíc korun.

K dalšímu skutku došlo v měsíci srpnu, rovněž ve Frýdku-Místku. Zde již falešný policista ukázal svou tvář. Navštívil dvaaosmdesátiletého muže, a pod záminkou šetření k trestné činnosti vešel do bytu. Zde pak odcizil peníze a šperky v celkové hodnotě deset tisíc korun.

Ve světle těchto dvou případů chceme apelovat na širokou veřejnost, aby v žádném případě telefonicky nesdělovali žádné osobní nebo jiné informace, které by mohl možný pachatel zneužít.

Policie žádá všechny občany o pomoc. Kdo na fotografii z bankomatu pozná muže, který pravděpodobně okradl šestaosmdesátiletou stařenku, a posléze vybral z bankomatu patnáct tisíc korun, nechť tuto skutečnost oznámí na nejbližší služebnu policie nebo na linku 158.

B03

Zdroj: www.policie.cz (por. Mgr. Vlastimil Starzyk v.r., komisař)