Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Ostrava – Šestadvacetiletý muž v Ostravě brutálně napadl seniorku v jejím bytě. Nejprve tvrdil, že je sociální pracovník. Pak ji s nožem v ruce vyhrožoval zabitím. Sedmasedmdesátileté ženě ukradl mobil a 900 korun. Kriminalisté jej dopadli dva dny po loupeži. Nyní je ve vazbě, ve vězení může strávit až osm let. Novináře o případu informoval kriminalista Radim Bena.

V polovině minulého týdne muž zazvonil u dveří seniorky. Představil se jako sociální pracovník, když jej žena pozvala do bytu nabídl jí dovážku obědů. Důchodkyně souhlasila a zaplatila mu 200 korun jako zálohu. Následující den měl přijet s prvním obědem. „Muž tvrdil, že budou zelené fazolky s bramborem,“ uvedl Bena.

Asi po hodině se ale v minulosti už sedmkrát odsouzený muž k bytu vrátil. V ruce držel domovní řád, který sundal z nástěnky na chodbě. Tvrdil, že jde o smlouvu, kterou potřebuje podepsat. To už ale seniorka měla pochybnosti o jeho poctivosti a do bytu jej vpustit nechtěla. Muž ji ale odstrčil a násilím tam vnikl. Uvnitř pak požadoval, aby dokument podepsala.“Jeho chování se zcela změnilo, začal být agresivní. Vzal do ruky nůž a tvrdil, že ženu zabije,“ řekl Bena. Ženu napadl a lehce zranil, když se pokusila oknem přivolat pomoc. „Hrubě ji odstrčil,“ popsal policista situaci. V okamžiku, kdy špatně vidící seniorka chtěla podepsat údajnou smlouvu, muž otevřel její sekretář a z obálky vytáhl hotovost 700 korun. Pak z bytu odešel. „Odnesl celkem 900 korun a mobil přepadené,“ dodal policista.

Kriminalisté podezřelého muže dva dny po přepadení dopadli. Pomohly jim záznamy z kamer, kterými byl dům vybaven. Muže obvinili z loupeže.

Autor: ČTK
Zdroj: www.ctk.cz