Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Seniorka z Petrovic se v úterý stala obětí podvodníků. Čtyřiasedmdesátiletou ženu okradla dvojice, která se vydávala za brusiče nožů. Důchodkyni sebrali několik tisíc korun.

Obyvatelka jednoho z petrovických bytových domů pustila muže a ženu až k sobě do bytu. Podvodníci se k ní vetřeli pod záminkou, že jí nabrousí nože. Pak seniorku okradli o osm tisíc korun.

„Po nabroušení několika čepelí, sáhla seniorka do svých úspor, aby mohla zjevně předraženou zakázku uhradit. Na odhalení skrýše zloději samozřejmě čekali. Pak už stačilo jen odlákat pozornost oběti, peníze z místa jejich uložení nenápadně sebrat, rozloučit se a z místa činu i s kořistí zmizet,“ popsal blanenský policejní mluvčí s tím, že pachatelům hrozí dva roky vězení, v případě organizované skupiny až osm let.

Podobné případy, kdy podvodníci okradou seniory o úspory, se stávají často. Nedávno například v Blansku přišla dvaaosmdesátiletá žena o sto dvacet tisíc korun. Podvodnice peníze vylákala tak, že se vydávala za její vnučku, která potřebuje půjčit na nákup auta.

Zdroj: Zrcadlo.net