Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Podvodníci neustále zdokonalují své finty. V berounském regionu už řádili falešní pracovníci společnosti ČEZ, zaměstnanci vodáren, podomní prodejci a také zbloudilí turisté. Nyní tam operují falešné masérky. Naposledy řádily 
v obci Broumy. A co svým vyhlédnutým obětem nabízejí?

„Do domu vytipovaných lidí se snaží dostat pod záminkou nabídky masérských služeb od pojišťovny,“ uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. 

Skutečným důvod jejich návštěvy jsou ale úspory dotyčné osoby. Policisté ze zdického obvodního oddělení nyní vyšetřují aktuální případ, který se ve středu odehrál v Lipové ulici v Broumech. Krátce po poledni vnikly pod výše uvedenou záminkou do jednoho z místních domů dvě neznámé ženy. Jedna z nich hned zabavila majitelku domu a druhá mezitím prohledala vedlejší místnost.

Naštěstí se jim nepodařilo z domu nic odcizit a v momentě, kdy poškozená zjistila skutečný důvod jejich návštěvy, daly se obě pachatelky na útěk. Ženy, které byly podle policie pravděpodobně ukrajinské národnosti, prchly k modré dodávce, se kterou na ně před domem čekala žena výrazně tmavé pleti. Poté odjely pryč.

„Těhle případů jsou neustále plné noviny a televize. Takže nechápu lidi, kteří si v současné době vpustí do bytu cizí lidi. Neriskují tím jen okradení, ale vždyť jim mohou i vážně ublížit,“ poznamenal Jaroslav Dymčák z Berouna.

Triky, kterými se podvodníci snaží oklamat své oběti vypadají na první pohled velmi věrohodně, obezřetný člověk je ale velmi rychle prokoukne.

 

Zdroj:www.denik.cz