Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Pod smyšlenou záminkou  vylákal z muže v seniorském věku  neznámý pachatel  5 tisíc korun.

Ze spáchání trestného činu podvodu je podezřelý zatím neznámý muž, který včera kolem čtvrt na šest večer vylákal na šestasedmdesátiletému muži z Přerovska 5 000 korun. Pána oslovil v prostoru autobusového nádraží s tím, že ho od vidění zná a prý ho zná i jeho otec, se kterým měl údajně pán dříve pracovat. Dokonce mu nabídl i odvoz domů. Senior se s ním dal do řeči a bohužel neznámému muži sdělil, že si jde na poštu vybrat peníze. Ten na něj potom čekal před poštou. Poté ze seniora pod smyšlenou záminkou, že si jde vyzvednout počítač a nemá dostatek peněz, vylákal pět tisíc korun. Přestože na něj měl pán počkat, nedočkal se ho však. Neznámý muž zmizel i s jeho penězi neznámo kam. Policisté na případu pracují a po pachateli pátrají. V případě jeho zjištění mu za trestný čin podvod hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Podle popisu se mělo jednat o muže ve věku mezi 45 – 55 lety, bílé pleti, vysokého kolem 180 cm, štíhlejší postavy. Měl středně dlouhé hnědé vlasy. Na sobě měl tričko s krátkým rukávem a ¾ kalhoty. Mluvil česky.

Rada policie, jak se vyhnout podvodu
Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k vašim penězům. Ovládají řadu způsobů, jak vás okrást. Nedůvěřujte neznámým lidem a při kontaktu s nimi buďte obezřetní. V případě jakýchkoliv pochybností volejte policii.

Zdroj: www.policie.cz

por. Mgr. Irena urbánková

14.8.2015