Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

BŘECLAVSKO: Nedávejte své úspory cizím lidem, i když se vydávají za příbuzné.

Břeclav – Neustále dokola apelujeme na seniory, aby nebyli důvěřiví a nenaletěli podvodníkům, kteří je chtějí připravit o naspořené finance! O poslední nepříjemné události z Břeclavi jsme informovali na začátku tohoto měsíce – http://www.policie.cz/clanek/vyhovela-nalehave-pujcce.aspx

Ovšem jak se zdá, další podvod na sebe nenechal dlouho čekat. Včera jsme opět přijali oznámení o tom, že 80letá žena z našeho města přišla o svoje úspory. Scénář proběhl naprosto stejně, jako v uveřejněném případu. Ženě zavolal muž, který se vydával za jejího vnuka a požadoval rychlou půjčku. Peníze měla vyzvednout jeho známá. Třicet tisíc korun pak putovalo do nesprávných rukou. Podvodníkům se zase podařilo obohatit se o větší částku.

Přestože se uvedené problematice intenzivně věnujeme, případů, kdy tímto způsobem dojde k okradení starších lidí, neustále přibývá, a to nejen v našem regionu. Znovu varujeme všechny seniory, aby neotvírali cizím lidem a pokud budou kontaktováni od svých příbuzných, ať si tuto informaci dobře ověří.

zdroj:www.policie.cz

por. Mgr. Kamila Haraštová, 9. července 2015