Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

HODONÍNSKO: Nevpouštějte cizí lidi do svých domů!

Blatnice pod Svatým Antonínkem – Policisté na Hodonínsku šetří krádež, ke které došlo v rodinném domku v obci Blatnice pod Svatým Antonínkem. Nepříjemná událost se stala uplynulou sobotu v dopoledních hodinách. Pětaosmdesátiletý muž si z okna povšiml, že poblíž jeho domu zastavilo tmavé auto, z kterého vystoupila dvojice – žena ve věku okolo 30 let a o něco starší muž. Ten měl na sobě bílou košili a tmavé kalhoty.

Důchodce vyšel ke vchodu, aby zjistil, proč k němu tito lidé přijeli. A pak již následoval známý scénář. Žena požádala staršího pána o sklenici vody a přitom rychle vnikla do obydlí. Situace pohotově využil také muž, který se okamžitě vetřel dovnitř. Dvojice se v domě rychle zorientovala a než se stačil majitel vzpamatovat, viděl, že mu nezvaná návštěva sebrala z kuchyně peněženky.

Okradený muž se snažil dvojici zadržet a začal křičet o pomoc. Zloděj při útěku sice odhodil ukradené peněženky na zem, avšak z jedné stihl vytáhnout všechny bankovky. Senior může hovořit o velkém štěstí, že ho dvojice nenapadla fyzicky a že zachránil alespoň část svých financí.

Chtěli bychom touto cestou požádat svědky, kteří si popsané dvojice v obci Blatnice pod Svatým Antonínkem všimli. Uvítáme jakékoliv informace k vozidlu či bližšímu popisu osob. Své poznatky lze sdělit na Obvodní oddělení Veselí nad Moravou, Masarykova 115, e-mail: ho.oop.veseli.podatelna@pcr.cz; tel. 974 633 520.

A co z uvedeného příběhu plyne za ponaučení?:

Senioři patří k jedné z nejvíce ohrožených skupin zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Starší lidé, lidé se zdravotním handicapem, lidé důvěřiví či lidé žijící osamoceně se často stávají obětí podvodníků a zlodějů, kteří se pod různými záminkami dostávají do jejich blízkosti a velmi často přímo do jejich obydlí. Podvodem nebo krádeží je připraví mnohdy o celoživotní úspory. Jediná základní rady, která platí a je nejdůležitější zní –  nevpouštějte cizí lidi do svého obydlí!

por. Mgr. Kamila Haraštová

Zdroj:www.policie.cz