Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

NA E-SHOPU EDALNICE.CZ MŮŽETE KUPOVAT DÁLNIČNÍ E-ZNÁMKY TAKÉ HROMADNĚ

Web eDalnice.cz nabízí možnost nakoupit více elektronických dálničních známek najednou. V rámci jedné úhrady jich lze zaplatit až 10 000. Služba je připravena nejen pro firmy, ale i občany s více automobily.

Hromadný nákup na webu www.edalnice.cz je podobný standardnímu procesu. V prvním kroku je nutné vybrat zemi registrace vozidel a následně určit, od kterého data mají elektronické dálniční známky platit. V sekci SPZ pak lze jednotlivé poznávací značky buď vypsat, anebo zkopírovat z různých firemních dokumentů (např. Excel, Word aj.). Závěrem zbývá vybrat druh e-známky. 
  
„Jestliže někdo potřebuje pro různá auta různá data, vytvoří si vždy sadu se stejnými parametry. V praxi tedy například jednu pro platnost e-známek od února, další s platností od března. Nemusí se to týkat jen data platnosti, ale třeba druhu známek, pohonu apod.,“ vysvětlil mluvčí systému elektronických dálničních známek Martin Opatrný. 

Každá sada může obsahovat maximálně 200 aut a v rámci jedné úhrady lze vložit 10 000 vozidel. Pokud by jich někdo potřeboval více, provede více úhrad. Platit lze platební kartou nebo bankovním převodem. Tuto variantu není možné použít pro nákup e-známek s okamžitou platností. Vždy je nutné vyplnit e-mail, protože na něj po úhradě nakupující obdrží soubor obsahující potvrzení pro jednotlivá vozidla. Vzhledem k tomu, že e-známka není zboží, ale poplatek, nákup na fakturu není možný.  

Systém nabízí také chytrou rekapitulaci. Upozorní nakupujícího například na to, že některé SPZ už mají e-známku zakoupenou nebo jsou od zpoplatnění osvobozené. Hromadný nákup v e-shopu tak šetří nejen čas, ale případně i peníze.

Zdroj: MDČR