Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Zneužití jména České pošty formou podvodných e-mailů

Varujeme klienty České pošty před podvodnými e-mailovými zprávami (phishing), které jsou zasílány z adres, které vypadají jako adresy České pošty a zneužívají tak jméno České pošty.

Tyto podvodné e-mailové zprávy z podvodných adres nerozesílá Česká pošta a nemá s nimi nic společného.

Tentokrát jsou podvodné e-mailové zprávy zasílány z adres: support@cs-post.net, tracktrace@cs-post.net, cpost@cs-post.net, post@cs-post.net, zasilka@cs-post.net  a pravděpodobně i některých dalších.

Žádáme naše klienty, aby v žádném případě v podvodném e-mailu na žádné odkazy neklikali, ani na e-maily neodpovídali.  Pokud tak klient učiní, je přesměrován na podvodné webové stránky a do počítače se mu může stáhnout škodlivý kód a případně může dojít i k zneužití dat klienta, včetně osobních a přístupových údajů.

Podvodné e-maily jsou psány ve formě „Informace o Vaší zásilce“, kde najde klient údaje o nedodání zásilky a odkaz pro stažení informací o zásilce, který již vede na podvodnou webovou stránku pro Sledování zásilek s logem České pošty.

Jestliže takový e-mail obdržíte, děkujeme, že jej odešlete na adresu info@cpost.cz.

Těmto formám útoku se dá velmi těžko předcházet a ke zneužití může být hackery využit jakýkoliv subjekt státní, veřejné nebo komerční sféry. Proto urychleně informujeme veřejnost, aby si na podobné e-maily lidé dávali dobrý pozor.

Zdroj: Česká pošta zveřejnila na svých stránkách www.ceskaposta.cz v archivu aktualit podrobnější informaci o zneužívání jména České pošty a podvodných e-mailech. Prosíme, abyste těmto informacím věnovali pozornost.