Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

VSETÍNSKO: Během půl hodiny zmizely na dvou různých místech dvě kabelky z nákupních vozíků.

Půl hodiny od sebe dělí dvě krádeže kabelek z nákupních vozíků v různých městech okresu Vsetín. Celkem zloději způsobily škodu za téměř padesát tisíc korun.

Ve Valašském Meziříčí a ve Vsetíně v pátek kolem poledne přišly o své kabelky dvě místní ženy. Oba případy mají velmi podobný scénář. V prvním případě ve Valašském Meziříčí po půl dvanácté dopoledne zjistila pětačtyřicetiletá žena ztrátu své kabelky, kterou měla uloženou při nákupu na svém nákupním vozíku. Ne vždy ale vozík měla u sebe a to stačilo, aby kabelku zloděj odcizil. V kabelce si odnesl peněženku s tisícovkou v hotovosti, platební kartou a doklady. Kromě peněženky postrádá žena i klíče od dvou vozidel i bydliště a také mobilní telefon a tablet. Celkově ji zloděj způsobil škodu za více jak dvacet jedna tisíc korun.

Velmi podobný průběh měla i krádež kabelky ve Vsetíně. Kolem poledne zjistila devětačtyřicetiletá žena v obchodě, že v nákupním košíku chybí její kabelka. Docela se podivila, protože si na kabelku ve vozíku dávala docela pozor. I tak se ale našla chvilka, kdy kabelka změnila majitele. V kabelce opět peněženka s hotovostí přesahující tisíc korun, doklady a platebními kartami. Dále pak s kabelkou zmizely i dva mobilní telefony. V tomto případě má skutek pokračování. Do půl hodiny od krádeže vybral pachatel s použitím odcizených platebních karet celkem dvacet tisíc korun. Ženě tak vznikla škoda za téměř dvacet osm tisíc korun.

V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nadále zjišťují skutečnosti, které by je dovedly k pachatelům těchto skutků.

Při nákupech se obezřetnost opravdu vyplatí. Kabelku je lepší si ponechat na sobě a do vozíku ji neodkládat. Oplatí si občas zkontrolovat, zda je kabelka uzavřena a zda v ní nic nechybí. Při odcizení informovat bez prodlení policii a v případě, kdy byly v kabelce platební karty, tyto co nejdříve zablokovat.

Zdroj: policie.cz