Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Ostravská policie obvinila z krádeže 52letého muže, který podle vyšetřovatelů strhl z krku řetízek 83leté seniorce. Z Vše se odehrálo u vchodu do domu, kde žena bydlí. Z místa činu utekl, ale  policie ho později dopadla. Krádež rovněž zachytila bezpečnostní kamera.

Podezřelý muž  nejdřív se seniorkou hovořil ve dveřích vchodu do jejího domu. Pak ženě z ničeho nic strhl šperk z krku a dal se na útěk.

„Situaci zaregistrovali náhodní svědci jedoucí na kole. Podezřelý později šperk odhodil, cyklisté jej vrátili poškozené,“ sdělila mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Při vyšetřování se ukázalo, že muže řetízek zaujal zřejmě již při  jízdě v tramvaji v níž oba cestovali a na ženu se zaměřil. Kriminalistům pomohly v pátrání zdařilé záznamy bezpečnostních kamer v tramvaji a rovněž bylo důkazem i  video z kamery v domě.

„Byl identifikován konkrétní podezřelý muž, ten se následně ke skutku doznal. V minulosti byl již odsouzen po trestný čin loupeže, trest vykonal v srpnu roku 2018,“ dodala mluvčí s tím, že podezřelému hrozí až tříleté vězení.

 

Zdroj: novinky.cz