Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Dne 17. července v čase okolo půl 10. v obci Budišov nad Budišovkou na ulici Československé armády pod záminkou výhry pro jejího syna vstoupil do bytu seniorky neznámý muž a následně odcizil obálku s finanční hotovostí ve výši 4 tisíce korun a platební kartou.

Vítkovští policisté v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení pro přečiny porušování domovní svobody, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Pachatel měl ženě uvést, že syn si výhru nepřevzal a v ruce držel igelitovou tašku s neznámým obsahem. Ačkoliv jej seniorka nechtěla vpustit do bytu a muže slovně odmítala, využil otevřených dveří bytu a vklouzl dovnitř. Poté ji sdělil, že za vyhrané zboží musí ještě něco doplatit. Na ženu naléhal a ta nakonec podlehla a vytáhla obálku s penězi a platební kartou, kterou položila na stůl. Když zjistila, že chce doplatit víc jak 1 tisíc korun, odmítla částku zaplatit. Muž neváhal, vzal obálku se 4 tisíci korunami a platební kartou ze stolu a utekl ven. Igelitovou tašku se zbožím zanechal na místě. V ní se nacházel sendvičovač, dvě knihy a sáčky do koše.

Popis muže: 35 – 40 let, okolo 175 cm vysoký, tmavší barvy pleti, na pravé paži tetování a na sobě měl triko s krátkým rukávem a kalhoty.

V souvislosti s případem nejen upozorňujeme seniory, ať nedůvěřují neznámým lidem a za žádnou cenu nikoho cizího nevpouštějí do svého bytu, ale také žádáme případné svědky, kteří by mohli k případu podat jakékoliv informace, aby neprodleně kontaktovali policisty obvodního oddělení Vítkov na přímé telefonní lince 974 737 711.

Zdroj: www.policie.cz