Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

Město Ostrava realizuje nový projekt určený nejen obětem kriminality pod názvem Doplnění služeb pro oběti trestných činů. Strážníci městské policie se podílejí na mnoha aktivitách projektu.

Určitě víte, že už téměř rok platí zákon č.45 z roku 2013 Sb. O obětech trestných činů, který dal státu nástroje k účinné pomoci lidem, na nichž byl čin spáchán. I strážníci v něm mají dány své úkoly, které spočívají především v informování občanů o pomoci a také se podílí na ochraně obětí před hrozícím nebezpečím.

V rámci projektu Doplnění služeb pro oběti trestných činů budou strážníci úseku prevence v úterý 5. srpna v době od 8.30 hod do 11.30 hod k dispozici občanům ve vestibulu u lékárny ve zdravotním středisku Terapeut v Ostravě – Výškovicích. Občané mohou získat informace o projektu, o pomoci obětem trestných činů nebo o prevenci, a za vyplnění kratičké ankety obdrží dárek v podobě předmětu pro svou osobní ochranu. 

Mimo chystané akce, o kterých budete informováni, se můžete s dotazy obrátit na kteréhokoliv strážníka nebo navštívit Stacionární centrum prevence na ulici Alberta Kučery 31 v Ostravě-Hrabůvce, kde vám strážníci nabídnou informace a potřebnou pomoc.

Autor: Margareta Nosková   (28.07.2014

Zdroj: www.mpostrava.cz