Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Novojičínští strážníci jezdí úsporně a ekologicky. Od energetické společnosti získali bezplatně k užívání elektroskútr. Jeho provoz vyjde na 20 haléřů na jeden kilometr, navíc je bez výfukových zplodin. Městští policisté budou nový dopravní prostředek využívat zejména při kontrolách rajónů, při pohybu v klidových zónách města, na cyklostezkách, ale třeba i při doručování zásilek.

„V souladu se strategickým plánem města jsme hledali možnost, jak podpořit projekt Zdravé město Nový Jičín. Oslovili jsme energetickou společnost E.ON a ta nás zařadila do svého programu udržitelné mobility,“ vysvětlil ředitel Městské policie Nový Jičín Jiří Klein. Strážníci budou elektroskútr využívat nejméně jeden rok.

Stroj na jedno nabití elektřinou ujede až 60 kilometrů, jeho maximální rychlost je 45 kilometrů v hodině. „To nám plně vystačuje. Účelem není prohánění motorkářů, ale efektivní pohyb strážníků po městě. Provoz je navíc tichý a absolutně bez emisí,“ zdůraznil Klein a doplnil, že dalším ekologickým dopravním prostředkem, který policisté používají, jsou dvě kola.

30.6.2015

Mgr. Marie Machková
tisková mluvčí
úsek tiskové mluvčí MÚ v NJ