Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

BLANENSKO: Podvodníkům se podařilo od ženy vylákat nejen peníze, ale také zlaté šperky. 

Minulý čtvrtek v odpoledních hodinách zavolal šestaosmdesátileté ženě z Blanska na pevnou linku muž, který se vydával za jejího pravnuka. Naléhal na seniorku s tím, že by potřeboval půjčit peníze, jelikož  má problém s účtem. Babička s domněním, že pomůže svému pravnukovi, šla ihned do banky a z vkladní knížky vybrala hotovost ve výši sto tisíc korun. Drzost podvodníka neznala mezí a po naléhaní, aby k penězům přidala ještě zlaté šperky, mu žena vyhověla. Spolu s další finanční hotovostí, kterou měla doma, vše nachystala. K večeru přijel k domu údajný kamarád pravnuka, kterému připravený obsah předala. Seniorce tak byla způsobena škoda přes sto dvacet tisíc korun a dosud nevyčíslená škoda na zlatých špercích. Kriminální policisté se věcí nadále zabývají.  

Znovu apelujeme seniory na to, aby si dávali pozor před podvodníky, kteří využívají a zkouší důvěřivost seniorů nejen po telefonu.

RADY A DOPORUČENÍ:

  • Vždy ověřujte informace!
  • Zavolejte osobě, na kterou se volající odvolává, případně za kterou se vydává a ověřte si pravdivost příběhu
  • V případě, že budete telefonicky či osobně kontaktování podezřelou osobou, neváhejte a ihned se obraťte na Policii ČR přes bezplatnou linku 158.

Zdroj: policie.cz