Prevence a pomoc seniorům.

596 111 252

Projekt realizovaný Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s.

DALŠÍ SENIORKA SE STALA OBĚTÍ PODVODNÍKA

Připravil ji o téměř sto tisíc korun.
Zlínští kriminalisté se od pátku zabývají krádeží peněz z rodinného domu v obci na Zlínsku. Neznámý muž se pod legendou dostal do obydlí šestaosmdesátileté ženy a nepozorovaně jí z ložnice odcizil starší kabelku, tzv. psaníčko, v němž měla uloženo devadesát osm tisíc korun.
Muž ve věku kolem padesáti let zazvonil u dveří starších manželů v úterý kolem sedmnácté hodiny. Tvrdil, že jde oběma manželům znovu vyřídit důchod a že to předjednal s jejich synem. Ten byl ovšem v době mužovy návštěvy na dovolené, takže si tuto informaci senioři nemohli ihned ověřit. Muž požadoval občanský průkaz seniorky i jejího devadesátiletého manžela. Žena začala doklady v jednotlivých pokojích v domě hledat, muž chodil všude za ní a s někým telefonoval, tvrdil, že s jejím synem. Z dokladů si opsal údaje a asi po půl hodině z domu odešel.
Po návratu syna z dovolené společně prohledali celý dům. Protože kabelku ani peníze nenašli, obrátili se v pátek na policii, kde celou událost oznámili.
Kriminalisté po muži, který odcizil peníze, pátrají. Za krádež mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Zdroj: policie.cz